środa, 18 września 2013

Relacja z II targów motoryzacyjnych MeCaTechZa nami Targi Obsługi Serwisowej Pojazdów i Techniki Warsztatowej MeCaTech, które w dniach 14-15 września po raz drugi odbyły się w Hali Orbita we Wrocławiu. Organizatorem targów była firma easyFairs®Poland, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu tego rodzaju wydarzeń.
Duże zainteresowanie imprezą utwierdziło organizatorów w przekonaniu o słuszności przygotowania tego rodzaju przedsięwzięcia na terenie Dolnego Śląska. To właśnie tutaj zlokalizowanych jest wiele firm o charakterze transportowym i tranzytowym, które stanowią ważną część tamtejszej gospodarki.
Mimo niesprzyjającej pogody Halę Orbita odwiedzili liczni przedstawiciele branży. Wśród nich znaleźli się: właściciele oraz pracownicy warsztatów samochodowych, wulkanizacyjnych, blacharskich, lakierniczych, stacji kontroli pojazdów. Nie zabrakło również producentów i dealerów, czy też osób,  które myślą o założeniu własnej działalności.
Na stoiskach wystawców można było zapoznać się z licznymi nowościami oraz zasięgnąć praktycznych porad. Podczas targów oferowane były również produkty w promocyjnych, atrakcyjnych cenach.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem bezpieczeństwo na drodze. Dzięki współpracy z PZU uczestnicy wydarzenia mieli okazję skorzystać z symulatora dachowania oraz zderzeń. Symulatory wzbudziły duże zainteresowanie a goście deklarowali, iż od tej pory zawsze zapną pasy po wejściu do samochodu. Z całą pewnością urządzenia wpływały na wyobraźnię. 

Podczas pierwszego dnia targów obecny był również przedstawiciel kampanii społecznej MotoPomocni.pl, który przeprowadził dla uczestników targów szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników (V8 Team, ExxonMobil), które odbyły się w trzech kategoriach: Młody Mechanik, Mechanika samochodów osobowych, Mechanika samochodów ciężarowych. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu motoryzacji, ale również zręcznością i szybkością, które przydały się chociażby w takich konkurencjach jak wyważanie koła na czas, czy montaż paska napędu osprzętu silnika. Ciekawostką okazał się fakt, iż Jacek Jakimów – zwycięzca ubiegłorocznej odsłony konkursy w tym roku obronił tytuł i został Mechanikiem Roku 2013.
Wszystkich fanów motoryzacji z całą pewnością ucieszył fakt, iż podczas targów można było przyjrzeć się z bliska samochodom rajdowym tj. BMW E-36 M3, bolid PWR Racing Team – grupy studentów Politechniki Wrocławskiej oraz samochody marki Mercedes.

Nie zabrakło również merytorycznych dyskusji, które towarzyszyły prezentacjom learnShops™. Goście targów mogli również zapoznać się z „Historią prawa jazdy na ziemiach polskich” dzięki Jerzemu Kociszewskiemu, autorowi książki o tym tytule. Temat szczególnie zainteresował młodych mechaników, którzy licznie uczestniczyli w prezentacji.

Z całą pewnością II edycję targów MeCaTech trzeba uznać za udaną. Te dwa wrześniowe dni były okazją do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych oraz sposobem na spędzenie czasu w gronie znajomych z branży.
Szczegóły na www.easyfairs.com/pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się swoja opinią.